Category Archives: semax

1
Categories BPC-157, Noopept, semax
Raport Narodowego Testu Żywienia Polaków po raz kolejny dowiódł, że jako społeczeństwo nie żywimy się najlepiej. Zjawisko to pogłębia się przez niezdrowy tryb życia, pośpiech i stres. Funkcjonowanie na pełnych obrotach wymaga odpowiednich składników dostarczanych do mózgu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zbilansować swoją dietę na tyle, aby zagwarantować sobie lepszą wydajność. Poznaj łatwiejszy sposób na zwiększoną produktywność.
SEMAX
Categories semax
Semax, znany również jako heptapeptyd SEMAX (MEHFPGP), jest syntetycznym lekiem peptydowym opracowanym na podstawie struktury molekularnej hormonu adrenokortykotropowego (ACTH). Wykazano, że peptyd ten ma wyraźne właściwości nootropowe, neuroprotekcyjne i neurotroficzne. Może znacznie poprawić uczenie się i zapamiętywanie oraz pomóc przeciwdziałać lękom i depresji. Semax to jeden z rzadkich analogów peptydów regulatorowych, który przeszedł wszystkie etapy, od badań podstawowych po praktyczne zastosowanie.
semax
Categories semax
Pamięć ludzka jest nieograniczona. Oznacza to, że człowiek jest w stanie zmagazynować i przetworzyć nieskończenie wiele informacji. To, jak sprawnie nasz mózg będzie pracował, zależy jednak w znaczącym stopniu od nas samych – jak będziemy wspierać procesy myślowe. Układ nerwowy potrzebuje usprawniania w postaci m.in. treningów mózgu, a także suplementów, które pozwalają poprawić nasze zdolności kognitywne i myślowe. Wśród nich jest Semax peptyd, nad którym były prowadzone badania przez zewnętrzne ośrodki naukowe.
Back to top
X