N-Acetyl Semax Amidate 20 mg

139.00

Semax to peptyd będący końcowym fragmentem analogu ACTH z wydłużoną aktywnością neutropową. Jego struktura bazuje na białkach naturalnie występujących w ludzkim organizmie, co przekłada się na jego lepsze wchłanianie i skuteczniejszą przyswajalność. Docelowo działa w przodomózgowiu i hippokampie. Odgrywa znaczącą rolę w pracy układu nerwowego, usprawniając go i poprawiając koncentrację.

Produkt wraz z informacjami w opisie jest przeznaczony do wykorzystania podczas badań naukowych.

Na stanie

Opis

N-Acetyl Semax Amidate 20 mg

N-Acetyl Semax Amidate jest to najbardziej zaawansowana wersja Semaxu, bardziej skuteczna od N-Acetyl semax i klasycznego semaxu.

Powstaje poprzez acetylowanie i amidowanie standarowej cząsteczki semaxu. Taki zabieg znacznie zwiększa stabilność peptydu przez co potencjalnie zwiększa moc i czas jego działania. Twierdzi się, że ta wersja semaxu daje podobne efekty w porównaniu do klasycznej wersji semaxu w dużo mniejszych dawkach, jednak brakuje tutaj precyzyjnych badań mających określić jakie są to konkretnie dawki.

Ciekawym rozwiązaniem jest rozpuszczenie takiego peptydu w roztworze soli fizjologicznej z zawartością 3% DMSO. DMSO jest znane z tego, że znacząco zwiększa wchłanianie substancji przez skórę lub błonę śluzową. DMSO ma również lekkie działanie bakteriostatyczne, dzięki temu zapobiega przedwczesnemu zepsuciu się produktu.

Do takiego roztworu, dodanie peptydu GHK-CU w soli arg zwiększy bakteriostatyczność roztworu poprzez zawartość miedzi.

GHK-Cu oprócz swoich właściwości bakteriostatycznych wykazuje działanie regeneracyjne dla skóry i ochronne dla układu nerwowego. Peptyd ten ma też wiele innych właściwości.

Jak działa Semax?

Na poziomie komórkowym Semax zmniejsza wyraźnie ryzyko śmierci neuronów w przodomózgowiu i neuronów cholinergicznych. Oddziałuje ponadto na BDNF będący neurotroficznym czynnikiem pochodzenia mózgowego. Tym samym poprawia funkcje neuronów czuciowych i neuronów siatkówki. Poprzez receptory melanokortynowe aktywuje układy dopaminy i serotoniny, wspomagając tym samym kontrolę motoryczną, procesy poznawcze, wewnętrzną motywację, ale też poprawiając samopoczucie i apetyt.

Semax przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego. Pozytywnie wpływa na pracę mózgu i zwiększa koncentrację. Jest również stosowany przy rekonwalescencji po udarach. Stymuluje nerw wzrokowy, co przekłada się na lepsze widzenie.

Stymuluje pracę BDNF, poprawiając funkcjonowanie neuronów czuciowych i neuronów siatkówki.
Wspomaga dobre samopoczucie i koncentrację.
Przyśpiesza i zwiększa efekty przy rekonwalescencji po udarach.
Oddziałuje pozytywnie na nerw wzrokowy.

Korzyści dla Ciebie

Działanie peptydu Semax ukierunkowane jest przede wszystkim na układ nerwowy. Poprawia zdolności kognitywne i wspomaga proces nauki oraz zapamiętywania. Jest więc pomocny w przypadku wzmożonej pracy mózgu. Skutecznie poprawia samopoczucie, wspiera nawet proces leczenia depresji. Semax warto stosować w stanach przewlekłego stresu, aby zniwelować jego skutki oraz wyciszyć i uspokoić organizm. Dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na nerw wzroku zapobiega pogorszeniu widzenia. Semax może również łagodzić niewielkie dolegliwości bólowe.

Zawartość opakowania

  • Fiolka z proszkiem (Mannitol + N-Acetyl Semax Amidate 20 mg + 5 mg GHK-Cu arg)
  • Fiolka z płynem 10 ml (sól fizjologiczna z 3% DMSO)
  • Atomizer (Nowy, najlepszy na rynku, nie zacina się)
  • Lejek

Jak przygotować roztwór?

  • odkręcić korki z obu fiolek
  • przelać wodę z fiolki z wodą do fiolki z proszkiem
  • zakręcić fiolkę z proszkiem oryginalnym korkiem
  • ostrożnie wymieszać (bez gwałtownych ruchów)
  • odkręcić korek, zdjąć pierścień z plomby (ważne, aby zachować szczelność) i przykręcić atomizer

Otrzymaliśmy 10 ml roztworu, który wystarczy na około 70 psiknięcia po 285 mcg N-Acetyl Semax Amidate.

Jak używać?

W celu poprawy pamięci i usprawnienia pracy mózgu zaleca się stosowanie peptydu Semax przez minimum 2 tygodnie, przyjmując go rano i wieczorem po 2 psiknięcia. Po kuracji i osiągnięciu pożądanych efektów, dla ich podtrzymania przyjmuje się 2 psiknięcia bezpośrednio w sytuacjach wymagających intensywnej pracy umysłowej.

Przechowywanie i transport

Zalecamy przechowywanie w lodówce. Peptyd poza lodówką w formie suchej może bezpiecznie stać około 2 miesiące, dlatego nie ma problemu z transportem.

W formie mokrej (po przygotowaniu roztworu) peptyd powinien cały czas być w lodówce do 40 dni.
Artykuł: Co to jest Semax?